niedziela, 16 czerwca 2013

Sentymentalna podróż w czasie

Każdy, kto miał kiedykolwiek kontakt z najstarszą w Hajdukach szkołą średnią, mógł w sobotni dzień, 15 czerwca, udać się w sentymentalną podróż w przeszłość tej szacownej placówki.
Szkoła, pod obecną nazwą Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3, obchodziła bowiem kolejny, okrągły Jubileusz 60 lecia, połączony z nadaniem imienia  Nikoli Tesli.

Jak na szacowny Jubileusz przystało, uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele Dobrego Pasterza.
Następnie teraźniejsi i dawni nauczyciele, uczniowie i absolwenci oraz zaproszeni goście przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie realizowano kolejne, oficjalne punkty programu.Jednak najważniejsze były spotkania po latach, uświetnione bufetem pod gołym niebem (pogoda na szczęście dopisała), koncertami,a przede wszystkim meczem towarzyskim dwóch drużyn złożonych z byłych uczniów szkoły, związanych zawodowo z piłką nożną. Oj było na co popatrzeć. Drużynę w strojach niebieskich do walki ustawił trener Waldemar Fornalik,zaś tych w strojach białych - Antoni Piechniczek.Obaj oczywiście są absolwentami słynnej Jubilatki. Zażarty mecz wygrali Biali 4:2, ale Niebiescy byli równie waleczni.I jeszcze wspólne zdjęcie na zakończenie:Ja pozostawiłam w tej szkole 9 lat życia, więc podróż do przeszłości pozwoliła mi przeżyć wiele wzruszających momentów. Do następnego...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz