niedziela, 4 maja 2014

Arboretum w Wojsławicach

Wielkanoc miałam okazję spędzić w niewielkiej miejscowości Niemcza, położonej na Przedgórzu Sudeckim. Może kiedyś zrobię fotoreportaż z tej okolicy, ale dzisiaj, w pierwszych tygodniach wiosny, chcę nieco przybliżyć wspaniałe miejsce znajdujące się tuż obok Niemczy. Są to Wojsławice, gdzie zaprasza do zachwycania się przeróżnymi okazami botanicznymi, Arboretum. 
Jego początki sięgają roku 1811, kiedy to właściciele wsi z rodu von Prittwitz i von Aulock rozpoczynają urządzanie parku romantycznego, aklimatyzując pierwsze drzewa obcego pochodzenia.
Nie będę tutaj przywoływać całej historii ogrodu. Odeślę może na stronę Arboretum, które obecnie jest filią Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu.

http://www.biol.uni.wroc.pl/obuwr/wojs/arboretum/

Powyższa strona jest określona jako archiwalna. Na nowej można dodatkowo pozwiedzać Arboretum wirtualnie:

http://www.panoramywojslawice.pl/


A teraz już tylko zdjęcia. Kwiecień nie jest jeszcze miesiącem zbyt bogatym w kwitnące okazy, ale i tak było co podziwiać.
Lubię się także w takich miejscach inspirować. Mam w końcu dwa własne ogrody, które może warto wreszcie doprowadzić do nieco lepszego stanu.
Nie zabrakło także kącika dla św. Franciszka.Można też zwiedzać tematyczne wystawy i niewielkie muzeum przedmiotów dawnych.No i ja w magnoliach na koniec :)Szczerze namawiam do wypadu do Wojsławic. To wcale nie jest daleko :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz